Лайфхаки по продовженню терміну експлуатації автомобільних шин

Для багатьох шоферів питання, «яку купити резину, щоб вона довго служила», є одним із найактуальніших. Однак далеко не всі при цьому замислюються, що саме від уміння правильно поводитися з шинами залежить, наскільки вистачить їхнього ресурсу. Існує п’ять основних факторів, які впливають на термін служби автомобільних покришок.

Лайфхаки по продовженню терміну експлуатації автомобільних шин

Сезонність

Рекомендується шини купити літні та зимові, які кардинально відрізняються за складом. Літня гума жорсткіша, вона не плавиться на спеці і добре поводиться на мокрій трасі. Зимові покришки набагато м’якші, до суміші додаються морозостійкі компоненти, які не дозволяють скатам дубіти навіть при сильних холодах. Експлуатація шин «не по сезону» швидко приводить їх у непридатність.

Також бажано купити диски двох комплектів – литі та сталеві. Перші ідеально підходять для використання в теплу пору – вони легші за масою, що покращує керованість автомобіля та знижує паливні витрати. Сталеві (штамповані) диски – це максимальна надійність: вони не розколюються навіть від сильних ударів і добре пристосовані до холодів.

Правильний типорозмір

При виборі шин та дисків потрібно керуватися порадами виробника автомобіля. Інформація вказується у техпаспорті, на дверях біля водія та кришці бензобака цифрами і латинськими літерами.

Буває, коли на ринку відсутній рекомендований типорозмір, а резину купити потрібно терміново. У документації ТЗ прописані резервні варіанти, які можуть замінити основний. Якщо і цих покришок знайти не вдалося, залишається один варіант – використати точний шинний калькулятор, який доступний онлайн 24/7. Навмання купувати резину дуже ризиковано, це часто стає причиною аварійних ситуацій на дорозі.

Експлуатація та догляд

Щоб шини служили довше, у процесі експлуатації потрібно:

  • мінімізувати різкі маневри на трасі (ривки з місця, екстрені гальмування тощо);
  • намагатися їздити лише по рівних дорогах;
  • не перевищувати рівень максимально допустимої ваги машини (індекс навантаження);
  • вчасно проводити сезонну заміну шин.

Автомобільна гума потребує ретельного догляду. Не рідше, ніж один раз на місяць варто перевіряти рівень внутрішнього тиску влітку, взимку – через кожні 2-3 тижні. Сторонні предмети з компаунду потрібно відразу прибирати, щоб вони не шкодили резині. Якщо помічені навіть мінімальні тріщини в будь-якій частині шин, їх необхідно відвезти на шиномонтаж.

Бренд

На ринку автомобільна гума продається від декількох десятків брендів. Є серед них компанії-передовики, які вважаються гігантами шинної галузі – Goodyear, Michelin, Bridgestone, Pirelli. У виробничому процесі вони використовують добірну сировину та унікальні технології, які розробляють у власних спеціальних лабораторних центрах. За результатами багатьох незалежних тестів їхні шини завжди випереджають моделі інших брендів за всіма важливими їздовими показниками. Відповідно, і ринкова вартість їхня вища, натомість водій отримує високоякісний продукт.

Однак це не означає, що дешеві шини купувати не можна. Для комфортної їзди в межах населених пунктів можна підібрати добротні бюджетні моделі, які забезпечать відмінну стійкість на дорозі.

Зберігання у міжсезоння

Важливо, щоб шини диски під час міжсезоння зберігалися правильно в сухому критому приміщенні. Колеса в комплекті можна підвішувати по одному за обід диска або скласти в кучу до чотирьох одиниць. У другому випадку раз на місяць потрібно проводити ротацію нижніх та верхніх скатів для рівномірного навантаження на кожен з них.

Шини без дисків можна встановити вертикально на рівній поверхні або розкласти по одній на стелажі. Диски в цей час краще заховати в ящики або спеціальні чохли, щоб убезпечити їх від можливих ударів та пилу.