Вважається, що для дому краще купити шуруповерт легкий і компактний, а також недорогий. З усього величезного асортименту дуже складно виділити дійсно підходящий варіант, тому що сьогодні їх кількість на ринку просто “зашкалює”.

Одразу зауважимо, що більшість дешевих брендів виробляють громіздкі, іноді важкі, погано збалансовані моделі, які мають сумнівну якість. Це може зіпсувати задоволення від роботи, і бажання працювати шуруповертом взагалі пропаде. 

Ми рекомендуємо обирати шуруповерти від надійних брендів, серед яких Bosch. Купити шуруповерти Бош можна тут зі знижкою 10% за промокодом KWITKA10: https://kwitka.ua/elekroinsrumenty/shurupoverty/bosch/ 

Як вибрати шуруповерт для дому, дачі та роботи

Дуже зручно, коли такий інструмент акумуляторний – ви не прив’язані до розетки, можете працювати в будь-якій площині, він однаково ефективно закручує шурупи і свердлить майже будь-який матеріал.

Види та відмінності шуруповертів

Перед тим як вибрати шуруповерт для дому, необхідно знати, що ці інструменти бувають різних видів.

Поширені види шуруповертів:

Акумуляторна викрутка – маленький, компактний інструмент з невисоким крутним моментом. Ідеально впорається з ремонтом дрібної побутової техніки, зручно відкручувати і закручувати дрібні саморізи або працювати у важкодоступних місцях. Хоча вона й слабка, але працювати нею однозначно краще, ніж ручною викруткою, адже рука створює крутний момент 5 Нм, а цей інструмент – 10 Нм, тобто вдвічі більше. У більшості випадків акумуляторна батарея вбудована і має невелику ємність.

Як вибрати шуруповерт для дому, дачі та роботи

Мережевий шуруповерт. Вузькоспеціалізований інструмент, який позбавлений режиму свердління. Він поділяється на певні категорії – одні шурупокрути можуть лише ефективно працювати для закручування саморізів у гіпсокартон або м'яке дерево, інші ж абсолютно без проблем працюють з металоконструкціями, а треті добре підходять для меблярів.

Як вибрати шуруповерт для дому, дачі та роботи

Дриль-шуруповерт мережевий. Дворежимний інструмент з регулюванням швидкості. Більшість асортименту представлено компаніями, що виробляють, в основному, інструмент побутового призначення. Редуктор встановлений від акумуляторного шуруповерта, патрон швидкозатискний, завжди є функція реверсу, а в деяких моделях передбачене підсвічування, тому такий шурупокрут поєднує в собі два інструменти – ви маєте повноцінну дриль і непоганий шуруповерт. Ця категорія дуже популярна для людей, які шукають інструмент для господарських завдань.

Дриль-шуруповерт акумуляторний – інструмент широкого спектру дії. Він однаково добре може використовуватися як у будь-яких побутових завданнях, так і на будівельних майданчиках будь-якої складності роботи. У них є багатий вибір комплектації, фірм-виробників, технічних характеристик, дизайну, а також цін. Основна особливість – наявність знімної батареї (у більшості випадків), можливість постійної дозарядки акумулятора, хороша ергономіка, що підвищує зручність експлуатації. Ця категорія також завоювала широку популярність серед населення.

Як вибрати шуруповерт для дому, дачі та роботи

Стрічковий шуруповерт – особливий вид. Потрібен там, де закручування поставлено на потік, тобто, йде у великій кількості і безперервно. З ним не потрібно готувати шуруп до вкручування, оскільки цей прилад заправляється стрічкою зі вставленими саморізами. Стрічка подається автоматично, головка саморіза потрапляє якраз під біту. Зручний при виконанні однотипної роботи. Дуже дорогий, зустрічається тільки на виробництвах.

Як вибрати шуруповерт для дому, дачі та роботи

Кутовий шуруповерт – спеціально спроектований для роботи з кріпильними елементами у найважчих місцях. Його головка регулюється під кутом від 0 до 90 градусів (в певних моделях). Дуже хороший в обмеженому просторі, а також має можливість свердлити матеріали. Сфера застосування цих шурупокрутів – виробництво ПВХ вікон, меблеві цехи, будівництва. Для дому такий шуруповерт не завжди практичний.

Як вибрати шуруповерт для дому, дачі та роботи

Акумуляторний чи мережевий?

Усі шуруповерти працюють від одного електроприводу – мотора. А живлення може бути різним:

 1. Від розетки (мережеві);
 2. Від вбудованої батареї (акумуляторні).

Мережевий шуруповерт

Мережевий шуруповерт незамінний, як ми писали вище, для таких робіт, як установка гіпсокартону або робота по збору конструкцій. Але для успішної роботи завжди потрібна розетка поблизу (220 вольт), бажано без стрибків напруги. І ще радимо придбати подовжувач, оскільки стандартна довжина кабеля зазвичай не перевищує 2 м. Це буде додатковим аксесуаром, який займе місце в кейсі з інструментами.

На вибір шуруповерта також впливають потужність двигуна, ступінчастість редуктора і кількість обертів на виході. Такі інструменти оснащені надійними, електричними, синхронними (щітковими) двигунами. У них електрика передається за допомогою тертя вугільних щіток об ротор. Ці мотори стійкі до перепадів напруги, хоча періодично потребують заміни зношених щіток новими.

Плюси мережевого шурупокрута:

 • Легкий і зручний у руці;
 • Висока ефективність у роздільних типах роботи;
 • Адекватна цінова політика.

Мінуси:

 • Не мобільний. Радіус роботи обмежений кабелем і подовжувачем;
 • Обмежені профільністю роботи.

Акумуляторний шуруповерт

Акумуляторний шуруповерт – мобільний, зручний і високопродуктивний пристрій, який цінують за можливість роботи без постійної привязки до мережі, але ви обмежені часом роботи акумуляторної батареї.

Чому високопродуктивний? Тому що редукторна частина цього інструменту зроблена з великої кількості шестерень, які в комплексі збільшують крутний момент до досить високих показників. Наприклад, деякі моделі можуть похвалитися робочими параметрами понад 70 Нм (це фізична величина, яка дорівнює значенню 1 кілограм на метр). Тому вибір акумуляторного шуруповерта визначається в першу чергу ступенем затискання, а наступними показниками вже будуть ємність батареї і вольтаж. Чим вищі ці показники, тим модель потужніша і зможе працювати довше (але також вона і дорожча).

Зарядний пристрій також ділиться на 2 типи: дешевий (який заряджає акумулятор 3-5 годин, без функції автоматичного відключення, що не завжди зручно і практично) і дорогий (який заряджає акумулятор менше години і має можливість автоматичного відключення після 100% зарядки акумулятора).

Двигуни поділяються на 2 типи: щіткові і безщіткові. Тобто, більш дешеві шуруповерти мають виключно щіткові двигуни, а більшість професійних інструментів сьогодні вже оснащені безщітковими.

Плюси акумуляторного шурупокрута:

 • Автономний і мобільний;
 • Виконує дуже широкий спектр завдань;
 • Має високий показник крутного моменту.

Мінуси:

 • Необхідна періодична підзарядка акумулятора.

Який тип акумулятора краще вибрати?

Акумуляторні шуруповерти сильно відрізняються один від одного як потужністю, так і часом роботи без підзарядки. Тому, щоб правильно вибрати шуруповерт цього виду, потрібно придивитися до характеристик акумулятора.

Як вибрати шуруповерт для дому, дачі та роботи

Акумулятори бувають:

 1. Літій-іонні (позначені на батареї Li-Ion). Зазвичай ємні і мають високий показник вольтажу, що визначає потужність шуруповерта. Такі батарейки відрізняються великим числом можливих зарядок – до 3000. У них немає «ефекту пам’яті» (коли батарея може заряджатися, не досягнувши повної розрядки), немає і саморозряду, що дуже добре, якщо технікою користуватися нечасто. Фактично, це найкращі сьогодні акумулятори. Єдиний їхній мінус – чутливість до знижених температур. На морозі швидко розряджаються і втрачають ємність.
 2. Нікель-кадмієві (позначені як Ni-Cd). Це найдешевші на сьогоднішній день батареї. На відміну від першого типу, вони мають блок пам'яті, і часто, коли ви дозаряджаєте ці акумулятори, вони дуже швидко втрачають ємність. Кількість можливих зарядок менша, ніж у Li-ion – в середньому 300, після чого акумулятор починає втрачати свою ємність. Більшість недорогих моделей комплектуються саме такими типами акумуляторів.
 3. Нікель-металогідридні батареї (Ni-MH). Ресурс їх досить високий, використовуються вони сьогодні не тільки в інструментальній техніці, але і в побутовій. Належать до промислового класу акумуляторів, але не мають високого показника циклів зарядок (в середньому від 500 до 1000). Вони найстійкіші до погодних умов і недбалого використання.

Сьогодні все більше набирають популярність серії акумуляторного інструменту. Наприклад, відомий німецький виробник Bosch створив фірмовий акумулятор, який підходить до цілого ряду техніки. Це універсальна, мега-потужна батарейка, яка живить дуже широкий перелік різного акумуляторного інструменту. Купивши шуруповерт, укомплектований такою батареєю, ви зможете недорого купити ще і триммер, кущоріз, лобзик, до яких ця батарея також підійде.

Характеристики, на які потрібно звернути увагу в першу чергу

У кожного електроінструменту є робочі показники, за якими визначається його продуктивність, тобто швидкість роботи і її продуктивність. Чим вища продуктивність, тим більше обсяг завдань, які виконуються за певний час. На що звернути увагу, обираючи шуруповерт?

Дві основні характеристики:

 • Крутний момент і швидкість обертання

Крутний момент шуруповерта по-іншому називається зусиллям на валу. Чим вищий цей показник, тим більше складної роботи можна виконувати. Цей параметр вимірюється в Ньютон-метрах. Чим потужніший редуктор, тим дорожчий інструмент і більша вага. Регулюється він за допомогою кільця-обмежувача, яким можна обмежувати крутний момент у різних діапазонах ступеня затискання.

 • 10 Нм – вдвічі більше, ніж стандартне людське зусилля, але його вистачає для закручування невеликих шурупів і саморізів;
 • Для пластику, гіпсокартону, де використовуються шурупи діаметром 2-4 мм, підійде 20-25 Нм;
 • Для закручування шурупів у дерево і різні металоконструкції з діаметром саморізів від 4 мм, мінімальне зусилля на валу повинно бути не менше 30-40 Нм;
 • Швидкостей обертання може бути одна, дві або три. На підвищених швидкостях (1000-1500 обертів) свердлять, на знижених (400-800 обертів на хвилину) закручують.

Також у кожного виробника є окремий модельний ряд, який має імітацію удару (як ударна дриль).

 • Потужність (напруга акумулятора)

У мережевих моделях важливі, в основному, тільки оберти, а потім вже потрібно дивитися на потужність мотора, адже шуруповерти з обертами до 2500 мають ступінь затискання приблизно 16 Нм і добре працюють з металопрофілями. Шуруповерти з обертами від 4000 до 5000 вже виконують роботи в сфері гіпсокартону і меблів. Потужність цих апаратів від 400 до 600 Вт. А в акумуляторних приладах важлива напруга батареї (її вольтаж).

Він знаходиться в межах від 1,2 В до 36 Вольт:

 • 1-2 В – слабка акумуляторна викрутка (виключно вбудований акумулятор дуже маленької ємності);
 • 3-6 вольт – невеликий шурупокрут для побутового ремонту і дрібних робіт;
 • 10-18 вольт вистачить, щоб легко вкрутити шуруп у дерево, алюмінієвий профіль, пластик;
 • Щоб свердлити дрилем-шуруповертом тверді поверхні, потрібно не менше 18-20 вольт напруги, а 30-36 В – це максимальний показник для акумуляторних шуруповертів.

Додаткові функції

Чим ширший функціонал, тим комфортніше працювати з пристроєм.

Серед найпоширеніших функцій важливі:

 • Імпульс – для старих, щільно засиджених шурупів у дерев'яному брусі. Зазвичай шурупокрут крутить стабільно, на рівних обертах, а в режимі імпульсу – ривками. Саме так можна відкрутити міцно завинчений саморіз або шуруп. Цю технологію запатентував виробник Metabo.
 • Удар – режим імітації, розрахований для легких, оздоблювальних робіт. Обмежується червоною цеглою, шлакобетоном, пінобетоном і керамзитобетоном. Як повноцінний перфоратор використовуватися не може.
 • Кількість швидкостей обумовлює спектр робіт. Двошвидкісні моделі можуть як свердлити, так і ефективно закручувати саморізи, тому вони зручніші, ніж одношвидкісні. Також важливий реверс. З ним можливо викрутити кріплення, а також легко витягти заклинене свердло.
 • Підсвічування робочої зони. Дуже важливо там, де робоча зона слабо освітлена, у важкодоступних місцях.

Як вибрати шуруповерт для дому, дачі та роботи

Оснастка: тип патрона

У мережевих шуруповертах використовується шестигранний патрон. Він розрахований тільки на бітотримачі для закручування-розкручування кріпильних деталей. Найпоширеніший розмір – 10 мм, підходить до стандартних біт.

А мережевий дриль-шуруповерт і акумуляторний шуруповерт обов'язково мають швидкозатискний безключовий патрон. Цей тип патрона легко і швидко затискає як біти, так і свердла різного діаметру, що зручно при роботі з різним витратним матеріалом.

Буває:

 • З двома муфтами – розрахований на утримування обома руками при установці свердла.
 • З однією муфтою – найзручніший, зміна оснастки відбувається майже миттєво. У моделях з однофтовим патроном передбачена функція блокування шпинделя. Він блокується під час заміни, що не вимагає використання другої руки.

В чому відмінність побутового шуруповерта від професійного?

Побутові моделі якнайкраще підходять для простих і дрібних домашніх робіт. Вони легкі і невеликі. Можуть закрутити шуруп або саморіз у будь-якій поверхні домашнього інтер’єру. Але щоб така техніка служила довго, їй потрібно давати «перепочинок». Таким чином, краще вибрати для дому негроміздкий і легкий шуруповерт, бажано двошвидкісний, з реверсом і функцією свердління.

Професійні шуруповерти мають усередині начинку зовсім іншого рівня, включаючи і потужний витривалий двигун з хорошим примусовим охолодженням. Тому вони працюють довго без перерви, витримують робочу зміну без шкоди для себе. Як правило, мають функції свердління, удару, вибору швидкостей, а також чудову електронну начинку (плавний пуск, підтримка обертів).

Як вибрати шуруповерт для дому, дачі та роботи

Комплектація

Розмірковуючи над тим, який шуруповерт купити або шуруповерт якої фірми краще, зверніть увагу на його комплектацію.

Інструмент укомплектований добре, коли він:

 • Упакований у міцний пластиковий кейс, у ньому зручно переносити і зберігати прилад.
 • Має ремінець на зап'ястя. Для важких моделей це важливо, адже утримувати на вазі в руках апарат іноді дуже важко.
 • Оснащений змінними насадками – бітами різного розміру і конфігурації, свердлами.
 • Має в комплекті змінну батарею (для акумуляторних моделей). Наявність ще однієї батареї дає гарантію, що робота не буде перервана через розрядку акумулятора.

Як вибрати шуруповерт для дому, дачі та роботи

Як бачимо, при виборі шуруповерта важливі дуже багато факторів. Потрібно звернути увагу не тільки на робочі показники і характеристики потужності, швидкості і крутного моменту, але і на різні додаткові функції і навіть на комплектацію вподобаної моделі.